Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Plant Based
- Pescatarian
- Kosher
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 220 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 6 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 17 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 20 % |
NuGo
NuGo Slim Protein Bar, Chocolate Mint - 1.59 Ounces
$2.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Plant Based
- Pescatarian
- Kosher
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 220 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 6 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 17 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 20 % |