Ingredients
Protein Blend (Ohyeah! Blend Consisting of Whey Protein Isolate, Milk Protein Isolate), Isomalto-Oligosaccharides (Prebiotic Fiber from Vegetable Source), Maltitol, Glycerine, Palm Kernel Oil, Almonds, Coconut, Cocoa Powder (Processed with Alkali), Natural Flavors, Soy Lecithin (an Emulsifier), Salt, Tapioca Starch, Calcium Carbonate and Sucralose.
Claims
- Gluten Free
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Prebiotics
- Pescatarian
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 115 mg |
| Total Carbohydrate | 22 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Protein | 20 g |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 6 % |
One
One Protein Bar, Flavored, Almond Bliss - 2.12 Ounces
$3.29 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Protein Blend (Ohyeah! Blend Consisting of Whey Protein Isolate, Milk Protein Isolate), Isomalto-Oligosaccharides (Prebiotic Fiber from Vegetable Source), Maltitol, Glycerine, Palm Kernel Oil, Almonds, Coconut, Cocoa Powder (Processed with Alkali), Natural Flavors, Soy Lecithin (an Emulsifier), Salt, Tapioca Starch, Calcium Carbonate and Sucralose.
Claims
- Gluten Free
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Prebiotics
- Pescatarian
240 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 115 mg |
| Total Carbohydrate | 22 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Protein | 20 g |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 6 % |