Ingredients
Glucose-Fructose Syrup, Wheat Flour, Sugar, Dextrose, Vegetable Oil, Acidulant (Citric Acid), Artificial Flavor, Antioxidants (Ascorbic Acid, D-Tocopherol), Artificial Color (E129) (Also Named: Allura Red or FD&C Red 40), (E129: May Have an Adverse Affect on Activity and Attention in Children), Glazing Agent, (Beeswax).
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
- Kosher
142 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0.6 mg |
| Total Carbohydrate | 31 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 23 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Paskesz
Paskesz Lasso Laces, Intensely Flavored Strawberry - 3.5 Ounces
Net Wt 0.23 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Glucose-Fructose Syrup, Wheat Flour, Sugar, Dextrose, Vegetable Oil, Acidulant (Citric Acid), Artificial Flavor, Antioxidants (Ascorbic Acid, D-Tocopherol), Artificial Color (E129) (Also Named: Allura Red or FD&C Red 40), (E129: May Have an Adverse Affect on Activity and Attention in Children), Glazing Agent, (Beeswax).
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
- Kosher
142 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0.6 mg |
| Total Carbohydrate | 31 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 23 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |