Ingredients
Sugar Cocoa Mass Glucose Syrup Cocoa Butter Invert Sugar Syrup Emulsifier (Soya Lecithin E322) Peppermint Oil Flavouring
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 45 mg |
| Total Carbohydrate | 28 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 26 g |
| Protein | 1 g |
Paskesz
Paskesz Mint Thins, Chocolate - 7 Ounces
Net Wt 0.5 lb
$6.59 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
7 oz
UPC: 0-25675-50200-0
Nutrition: Non-dairy
Kosher certification: Rabbi Westheim
Ingredients
Sugar Cocoa Mass Glucose Syrup Cocoa Butter Invert Sugar Syrup Emulsifier (Soya Lecithin E322) Peppermint Oil Flavouring
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 45 mg |
| Total Carbohydrate | 28 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 26 g |
| Protein | 1 g |