Ingredients
Unbromated Unbleached Enriched Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Water, Raisins, Sugar, Enriched Wheat Farina (Farina, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Yellow Corn Meal, Yeast, contains 2 percent or less of: Wheat Gluten, Lower Sodium Natural Sea Salt, Cinnamon, Caramel Color, Calcium Propionate and Sorbic Acid to Retard Spoilage, Salt, Cellulose Gum, Monoglycerides, Xanthan Gum, Guar Gum, Malted Barley Flour.
Claims
- Low Fat
- Vegetarian
- Kosher
270 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 290 MGM |
| Total Carbohydrate | 57 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 9 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 20 % |
Pepperidge Farm Bagels, Cinnamon Raisin, Pre-Sliced - 6 Bagels
Ingredients
Unbromated Unbleached Enriched Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Water, Raisins, Sugar, Enriched Wheat Farina (Farina, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Yellow Corn Meal, Yeast, contains 2 percent or less of: Wheat Gluten, Lower Sodium Natural Sea Salt, Cinnamon, Caramel Color, Calcium Propionate and Sorbic Acid to Retard Spoilage, Salt, Cellulose Gum, Monoglycerides, Xanthan Gum, Guar Gum, Malted Barley Flour.
Claims
- Low Fat
- Vegetarian
- Kosher
270 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 290 MGM |
| Total Carbohydrate | 57 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 9 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 20 % |