Ingredients
Pineapple Juice (100%).
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
145 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 19 mg |
| Total Carbohydrate | 35 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 35 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 1 % |
| Vitamin C | 100 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 4 % |
Philippine
Philippine 100% Juice, Pineapple, Unsweetened - 8.4 Ounces
Net Wt 0.67 lb
$1.19 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Pineapple Juice (100%).
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
145 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 19 mg |
| Total Carbohydrate | 35 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 35 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 1 % |
| Vitamin C | 100 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 4 % |