Ingredients
Peanuts, Yogurt Covered Raisins (Yogurt Coating [Sugar, Palm and Palm Kernel Oil, Nonfat Yogurt Powder {Cultured Whey (from Milk), Skim Milk}, Sweet Whey Powder, Nonfat Dry Milk, Artificial Color, Soy Lecithin, Lactic Acid, Natural Flavor], Raisins, Confectioner's Glaze [Shellac, Soybean Oil], Gum Arabic, Corn Syrup), Peanut Brittle (Sugar, Peanuts, Corn Syrup, Butter [Cream, Salt], Baking Soda, Salt), Cashews, Pretzel (Enriched Wheat Flour [Wheat Flour, Niacin, Iron, Thiamin Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid], Corn Syrup, Salt, Canola Oil, Soybean Oil, Yeast, Baking Soda, Ammonium Bicarbonate), Sugar, Honey, Corn Syrup, Sea Salt, Peanut Oil, Xanthan Gum.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 125 MGM |
| Total Carbohydrate | 14 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 9 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Planters Brittle Nut Medley - 19.25 Ounces
Ingredients
Peanuts, Yogurt Covered Raisins (Yogurt Coating [Sugar, Palm and Palm Kernel Oil, Nonfat Yogurt Powder {Cultured Whey (from Milk), Skim Milk}, Sweet Whey Powder, Nonfat Dry Milk, Artificial Color, Soy Lecithin, Lactic Acid, Natural Flavor], Raisins, Confectioner's Glaze [Shellac, Soybean Oil], Gum Arabic, Corn Syrup), Peanut Brittle (Sugar, Peanuts, Corn Syrup, Butter [Cream, Salt], Baking Soda, Salt), Cashews, Pretzel (Enriched Wheat Flour [Wheat Flour, Niacin, Iron, Thiamin Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid], Corn Syrup, Salt, Canola Oil, Soybean Oil, Yeast, Baking Soda, Ammonium Bicarbonate), Sugar, Honey, Corn Syrup, Sea Salt, Peanut Oil, Xanthan Gum.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 125 MGM |
| Total Carbohydrate | 14 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 9 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |