Ingredients
Pearled Barley.
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
- Heart Healthy
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 37 GRM |
| Dietary Fiber | 5 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Quaker
Quaker Pearled Quick Barley - 11 Ounces
Net Wt 11 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Pearled Barley.
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
- Heart Healthy
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 37 GRM |
| Dietary Fiber | 5 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |