Ingredients
Texmati Light Brown Rice, Whole Wheat Pearl Couscous, Brown Flaxseed, Black Lentils.
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 34 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |
Rice Select
Rice Select Royal Blend, with Flaxseed - 28 Ounces
Net Wt 2 lb
$9.39 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Texmati Light Brown Rice, Whole Wheat Pearl Couscous, Brown Flaxseed, Black Lentils.
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 34 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |