Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid) Vegetable Oil (Soybean and/or Canola and/or Palm and/or Partially Hydrogenated Cottonseed Oil) Sugar Salt Leavening (Baking Soda and/or Calcium Phosphate) High Fructose Corn Syrup Soy Lecithin Malted Barley Flour Natural Flavor
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 130 MGM |
| Total Carbohydrate | 10 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Ritz
Ritz Crackers, The Original - 10.3 Ounces
Net Wt 10.3 oz
$6.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Unbleached Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate {Vitamin B1}, Riboflavin {Vitamin B2}, Folic Acid) Vegetable Oil (Soybean and/or Canola and/or Palm and/or Partially Hydrogenated Cottonseed Oil) Sugar Salt Leavening (Baking Soda and/or Calcium Phosphate) High Fructose Corn Syrup Soy Lecithin Malted Barley Flour Natural Flavor
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.5 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 130 MGM |
| Total Carbohydrate | 10 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |