Ingredients
Made from Fresh Ripened California Whole Tomatoes.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
30 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 15 mg |
| Total Carbohydrate | 6 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Sclafani
Sclafani Tomato Puree Extra Thick - 28 Ounces
Net Wt 2.09 LB
$2.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Made from Fresh Ripened California Whole Tomatoes.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
30 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 15 mg |
| Total Carbohydrate | 6 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |