Ingredients
Purified Water, Eggs, Proprietary Fiber Blend (Oat Fiber, Corn Fiber, Flax), Erythritol, Whey Protein Isolate, Sunflower Oil, Salt, Potassium Chloride, Cellulose Gum, Citric Acid, Spices, Herbs, Natural Flavor.
Claims
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Keto
- Pescatarian
63 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 36 mg |
| Sodium | 162 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 11 g |
| Protein | 9 g |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 5 % |
Smartbun
Smartbun Hamburger Buns, Plain - 6 Count
$10.50 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Only 63 calories per bun. 63 calories; 0 g sugar; 11 g fiber; 9 g protein. Beyond gluten free. Keto friendly. Zero Carbs: of sugar; of starch. Non GMO. Individually wrapped buns. www.smartbakingco.com. facebook.com/SmartBaking.
Ingredients
Purified Water, Eggs, Proprietary Fiber Blend (Oat Fiber, Corn Fiber, Flax), Erythritol, Whey Protein Isolate, Sunflower Oil, Salt, Potassium Chloride, Cellulose Gum, Citric Acid, Spices, Herbs, Natural Flavor.
Claims
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Keto
- Pescatarian
63 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 36 mg |
| Sodium | 162 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 11 g |
| Protein | 9 g |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 5 % |