Ingredients
Light Tuna, Sunflower Oil, Water, Vegetable Broth, Salt.
Claims
- Gluten Free
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
- Soy Free
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 19 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 4 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 80 MGM |
| Sodium | 710 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Protein | 41 GRM |
| Iron | 10 % |
StarKist
StarKist Light Tuna, in Sunflower Oil, Wild Caught - 6.4 Ounces
Net Wt 0.43 lb
$4.57 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Light Tuna, Sunflower Oil, Water, Vegetable Broth, Salt.
Claims
- Gluten Free
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
- Soy Free
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 19 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 4 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 80 MGM |
| Sodium | 710 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Protein | 41 GRM |
| Iron | 10 % |