Ingredients
Wheat Flour Water Sunflower Oil Vegetable Shortening (Palm Oil) Salt Sugar Onion Powder Garlic Powder Malt Poppy Seeds Leavening Agents (Sodium Bicarbonate and Monocalcium Phosphate) Iron Niacin (Vitamin B3) Riboflavin (Vitamin B2) Thiamine Hydrochloride (Vitamin B1) and Folic Acid (Vitamin B9)
Claims
- Lactose Free
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 540 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Tam Tams
Tam Tams Snack Crackers, Everything - 9.6 Ounces
Net Wt 0.77 lb
$4.69 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Wheat Flour Water Sunflower Oil Vegetable Shortening (Palm Oil) Salt Sugar Onion Powder Garlic Powder Malt Poppy Seeds Leavening Agents (Sodium Bicarbonate and Monocalcium Phosphate) Iron Niacin (Vitamin B3) Riboflavin (Vitamin B2) Thiamine Hydrochloride (Vitamin B1) and Folic Acid (Vitamin B9)
Claims
- Lactose Free
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 540 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |