Ingredients
Potatoes, Olive Oil (23%), Lodized Salt (Salt, Potassium Iodate 0,007%).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 120 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Tuscanini
Tuscanini Potato Chips, Classic - 1 Ounce
$1.65 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
National shipping available
Ships Mon-Wed via 2-Day or faster.
Order by 12am (EST) for Next Day Shipping.
EU-K-P (Badatz Mehadrin Milan), Parve
Ingredients
Potatoes, Olive Oil (23%), Lodized Salt (Salt, Potassium Iodate 0,007%).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 120 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |