Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Pescatarian
1110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 38 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 50 mg |
| Sodium | 2630 mg |
| Total Carbohydrate | 150 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 4 g |
| Protein | 40 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 35 % |
| Iron | 5 % |
VELVETA
Velveeta Shells & Cheese, Original - 12 Ounces
Net Wt 0.83 lb
$6.19 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Pescatarian
1110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 38 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Cholesterol | 50 mg |
| Sodium | 2630 mg |
| Total Carbohydrate | 150 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 4 g |
| Protein | 40 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 35 % |
| Iron | 5 % |