Ingredients
Water, Organic Whole Soybeans, Salt, and Organic Vinegar.
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Keto
- Pescatarian
6 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 453 mg |
| Total Carbohydrate | 0.7 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0.7 g |
| Protein | 0.7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Certified Organic
Wan Ja Shan
Wan Ja Shan Soy Sauce, Tamari, Organic, Gluten-Free, Less Sodium - 15 Ounces
Net Wt 1.86 lb
$5.29 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Water, Organic Whole Soybeans, Salt, and Organic Vinegar.
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Keto
- Pescatarian
6 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 453 mg |
| Total Carbohydrate | 0.7 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0.7 g |
| Protein | 0.7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |