Ingredients
Filtered Water Sprouted Organic Soybeans Nigari (Magnesium Chloride, a Natural Firming Agent) Calcium Sulfate
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Keto
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Total Carbohydrate | 2 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 10 % |
Certified Organic
Wildwood
Wildwood Sproutofu Tofu, Organic, Super Firm - 20 Ounces
Net Wt 1.57 lb
$4.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Filtered Water Sprouted Organic Soybeans Nigari (Magnesium Chloride, a Natural Firming Agent) Calcium Sulfate
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Keto
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Total Carbohydrate | 2 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 10 % |