Ingredients
Partially Milled Brown Rice and Water
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 72 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |
Nishiki
Nishiki Brown Rice, Premium Whole Grain - 7.4 Ounces
Net Wt 0.56 lb
$3.79 each
SNAP
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Water, Partially Milled Brown Rice.
Ingredients
Partially Milled Brown Rice and Water
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 72 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |