Ingredients
Sugar Whole Eggs Potato Starch Matzo Meal (Passover Wheat Flour and Water) Cocoa Powder Vegetable Shortening (Partially Hydrogenated Cottonseed Oil) Walnuts Egg Whites Invert Sugar Salt Sodium Bicarbonate Monocalcium Phosphate Artificial Flavor Ammonium Bicarbonate
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 135 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 12 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Sugar Whole Eggs Potato Starch Matzo Meal (Passover Wheat Flour and Water) Cocoa Powder Vegetable Shortening (Partially Hydrogenated Cottonseed Oil) Walnuts Egg Whites Invert Sugar Salt Sodium Bicarbonate Monocalcium Phosphate Artificial Flavor Ammonium Bicarbonate
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 135 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 12 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |