Ingredients
Whole Wheat Flour, Water, Sugar, Cracked Wheat, Honey, Wheat Gluten, Salt, Yeast, Soybean Oil, Molasses, Wheat Bran, Raisin Juice Concentrate, Calcium Propionate (Preservative), Sodium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides, Calcium Sulfate, Ascorbic Acid (Dough Conditioner), Soy Lecithin, Azodicarbonamide.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 170 MGM |
| Total Carbohydrate | 21 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 6 % |
Oroweat Bread, 100% Whole Wheat, Whole Grains - 24 Ounces
Whole Wheat Flour, Water, Bulgur Wheat, Sugar, Vegetable Oil (Soybean), Wheat Gluten, Honey, Yeast, Whole Wheat, Cultured Wheat Flour, Sea Salt, Soy Lecithin, Grain Vinegar, Natural Flavors, Citric Acid, Soy, Whey.
Ingredients
Whole Wheat Flour, Water, Sugar, Cracked Wheat, Honey, Wheat Gluten, Salt, Yeast, Soybean Oil, Molasses, Wheat Bran, Raisin Juice Concentrate, Calcium Propionate (Preservative), Sodium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides, Calcium Sulfate, Ascorbic Acid (Dough Conditioner), Soy Lecithin, Azodicarbonamide.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 170 MGM |
| Total Carbohydrate | 21 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 6 % |