Ingredients
Granola (Whole Grain Oats, Sugar, Palm Kernel and Soybean Oils, Corn Syrup, Coconut, Honey, Molasses, Soy Lecithin, Salt, Corn Starch, Peanuts, Almonds, Soy Flour, Egg Whites), Corn Syrup, Banana Chips (Bananas, Coconut Oil, Sugar, Natural Flavor), Crisp Rice (Rice Flour, Sugar, Whey, Salt, Barley Malt, Wheat Flour, Dextrose), Palm Kernel and Soybean Oils, Water, Nonfat Dry Milk, Sorbitol, Soy Lecithin, Salt, Natural Flavor, Sugar, Carrageenan.
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 40 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Sunbelt Bakery Chewy Banana Oat Granola Bars - 10 Bars
Ingredients
Granola (Whole Grain Oats, Sugar, Palm Kernel and Soybean Oils, Corn Syrup, Coconut, Honey, Molasses, Soy Lecithin, Salt, Corn Starch, Peanuts, Almonds, Soy Flour, Egg Whites), Corn Syrup, Banana Chips (Bananas, Coconut Oil, Sugar, Natural Flavor), Crisp Rice (Rice Flour, Sugar, Whey, Salt, Barley Malt, Wheat Flour, Dextrose), Palm Kernel and Soybean Oils, Water, Nonfat Dry Milk, Sorbitol, Soy Lecithin, Salt, Natural Flavor, Sugar, Carrageenan.
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 40 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |