Ingredients
Sunflower Seeds, Salt, Partially Hydrogenated Soybean Oil, Less Than 2% of: Spices, Tomato Powder, Onion Powder, Dextrose, Tapioca Starch, Modified Corn Starch, Garlic Powder, Jalapeno Peppers, Paprika Extractives (Color), Beet Powder (Color), Spice Extractives, Annatto (Color).
Claims
- Gluten Free
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 7 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 2700 MGM |
| Total Carbohydrate | 5 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |
David
David Salted & Roasted Jalapeno Hot Salsa Flavored Jumbo Sunflower Seeds - 5.25 Ounces
Net Wt 0.34 lb
$2.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Sunflower Seeds, Salt, Partially Hydrogenated Soybean Oil, Less Than 2% of: Spices, Tomato Powder, Onion Powder, Dextrose, Tapioca Starch, Modified Corn Starch, Garlic Powder, Jalapeno Peppers, Paprika Extractives (Color), Beet Powder (Color), Spice Extractives, Annatto (Color).
Claims
- Gluten Free
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 7 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 2700 MGM |
| Total Carbohydrate | 5 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |