Ingredients
Water, Green Split Peas, Carrots, Onions, Celery, Salt, Spices, Mirepoix (Vegetables [Carrots, Celery, Onions], Soybean Oil, Sugar, Salt, Corn Starch, Natural Flavor), Garlic, and Xanthan Gum.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 530 mg |
| Total Carbohydrate | 34 g |
| Dietary Fiber | 13 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 13 g |
| Vitamin A | 35 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 15 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Water, Green Split Peas, Carrots, Onions, Celery, Salt, Spices, Mirepoix (Vegetables [Carrots, Celery, Onions], Soybean Oil, Sugar, Salt, Corn Starch, Natural Flavor), Garlic, and Xanthan Gum.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 530 mg |
| Total Carbohydrate | 34 g |
| Dietary Fiber | 13 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 13 g |
| Vitamin A | 35 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 15 % |