Claims
- Gluten Free
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Pescatarian
380 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 4 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 10 MGM |
| Sodium | 1820 MGM |
| Total Carbohydrate | 49 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 10 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |
Progresso
Progresso New England Clam Chowder Soup - 18.5 Ounces
Net Wt 18.5 oz
$6.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Gluten Free
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Pescatarian
380 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 4 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 10 MGM |
| Sodium | 1820 MGM |
| Total Carbohydrate | 49 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 10 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |