Ingredients
Beefsteak Plants Salt and Sugar
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
15 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2290 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
JFC
JFC Rice Seasoning - 3.17 Ounces
Net Wt 0.57 lb
$5.09 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Beefsteak Plants Salt and Sugar
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
15 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2290 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |