Ingredients
Ice Cream: Skim Milk, Milk Protein Isolate, Erythritol (Natural Sweetener), Non-GMO Soluble Corn Fiber, Cream, Vanilla Extract, Natural Flavor, Locust Bean Gum, Guar Gum, Vanilla Bean, Monk Fruit Extract. Wafer: Wheat Flour, Erythritol, Isomalt, Palm Oil, Caramel Color, Oat Fiber, Organic Whole Grain Brown Rice Protein, Cocoa, Salt, Baking Soda, Natural Flavor, Soy Lecithin, Monk Fruit Extract.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 100 mg |
| Total Carbohydrate | 23 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 2 % |
Ingredients
Ice Cream: Skim Milk, Milk Protein Isolate, Erythritol (Natural Sweetener), Non-GMO Soluble Corn Fiber, Cream, Vanilla Extract, Natural Flavor, Locust Bean Gum, Guar Gum, Vanilla Bean, Monk Fruit Extract. Wafer: Wheat Flour, Erythritol, Isomalt, Palm Oil, Caramel Color, Oat Fiber, Organic Whole Grain Brown Rice Protein, Cocoa, Salt, Baking Soda, Natural Flavor, Soy Lecithin, Monk Fruit Extract.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 100 mg |
| Total Carbohydrate | 23 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 2 % |