Ingredients
Enriched Bleached Flour (Wheat Flour, Barley Malt, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid) Corn Syrup Water Sugar Soybean Oil Yeast High Fructose Corn Syrup Contains 2% or Less of Each of the Following: Palm Kernel and Soybean Oils Pecans Cinnamon Apple Fiber Salt Eggs Whey (Milk) Natural and Artificial Flavors Dextrose Emulsifiers (Sodium Stearoyl Lactylate, Mono- and Diglycerides, Soy Lecithin, Calcium Stearoyl Lactylate) Enzymes Calcium Sulfate Corn Starch Egg Whites Preserved with Calcium Propionate Methylparaben Propylparaben Sorbic Acid Sodium Benzoate
Claims
- Kosher
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 80 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Ingredients
Enriched Bleached Flour (Wheat Flour, Barley Malt, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid) Corn Syrup Water Sugar Soybean Oil Yeast High Fructose Corn Syrup Contains 2% or Less of Each of the Following: Palm Kernel and Soybean Oils Pecans Cinnamon Apple Fiber Salt Eggs Whey (Milk) Natural and Artificial Flavors Dextrose Emulsifiers (Sodium Stearoyl Lactylate, Mono- and Diglycerides, Soy Lecithin, Calcium Stearoyl Lactylate) Enzymes Calcium Sulfate Corn Starch Egg Whites Preserved with Calcium Propionate Methylparaben Propylparaben Sorbic Acid Sodium Benzoate
Claims
- Kosher
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 80 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |