Ingredients
Young Coconut Juice (80%), Water, Sugar, Young Coconut Pulp, Citric Acid (E330) as Acidity Regulators, Potassium Metabisulphite (E224) as preservative.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 40 mg |
| Total Carbohydrate | 26 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 22 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 0 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Young Coconut Juice (80%), Water, Sugar, Young Coconut Pulp, Citric Acid (E330) as Acidity Regulators, Potassium Metabisulphite (E224) as preservative.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 40 mg |
| Total Carbohydrate | 26 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 22 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 0 % |