Ingredients
Whey (from Milk) Sunflower Oil Maltodextrin Soy Protein Isolate Calcium Caseinate Sodium Caseinate Soy Lecithin Potassium Phosphate Mono- and Triglycerides Natural Flavor (Includes Soybean Extract) Guar Gum Xanthan Gum Tocopherols Apple Fiber Corn Bran Pea Fiber Hydrolyzed Whey Protein Papain Egg White Bromelain Pancreatin
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Pescatarian
800 Calories Per Serving*
| Total Fat | 38 g |
| Saturated Fat | 14 g |
| Cholesterol | 70 mg |
| Total Carbohydrate | 79 g |
| Sugars | 61 g |
| Protein | 40 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 100 % |
| Iron | 8 % |
Naturade Weight Gain Gainer, Vanilla - 20.3 Ounces
National shipping available
Ships Mon-Wed via 2-Day or faster.
Order by 12am (EST) for Next Day Shipping.
Ingredients
Whey (from Milk) Sunflower Oil Maltodextrin Soy Protein Isolate Calcium Caseinate Sodium Caseinate Soy Lecithin Potassium Phosphate Mono- and Triglycerides Natural Flavor (Includes Soybean Extract) Guar Gum Xanthan Gum Tocopherols Apple Fiber Corn Bran Pea Fiber Hydrolyzed Whey Protein Papain Egg White Bromelain Pancreatin
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Pescatarian
800 Calories Per Serving*
| Total Fat | 38 g |
| Saturated Fat | 14 g |
| Cholesterol | 70 mg |
| Total Carbohydrate | 79 g |
| Sugars | 61 g |
| Protein | 40 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 100 % |
| Iron | 8 % |