Ingredients
Sugar Glucose-Fructose Syrup (High Fructose Wheat Syrup) Wheat Flour Acids (Malic Acid, Citric Acid) Dextrose Vegetable Oil (Palm Oil) Natural Flavoring Fruit Extract (Apple) Plant Extracts (Pumpkin, Radish, Tomato) Artificial Color (E171) (Also Named Titanium Dioxide) Antioxidants (Ascorbic Acid, Tocopherol Rich Extracts)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
- Kosher
182 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.1 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 40 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 30 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Paskesz Sour Sticks, Pink Lemonade Flavored - 3.5 Ounces
National shipping available
Ships Mon-Wed via 2-Day or faster.
Order by 12am (EST) for Next Day Shipping.
Ingredients
Sugar Glucose-Fructose Syrup (High Fructose Wheat Syrup) Wheat Flour Acids (Malic Acid, Citric Acid) Dextrose Vegetable Oil (Palm Oil) Natural Flavoring Fruit Extract (Apple) Plant Extracts (Pumpkin, Radish, Tomato) Artificial Color (E171) (Also Named Titanium Dioxide) Antioxidants (Ascorbic Acid, Tocopherol Rich Extracts)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
- Kosher
182 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.1 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 40 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 30 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |