Ingredients
Filtered Water White Rice Flour Brown Rice Flour Eggs Corn Starch Tapioca Flour Canola Oil Nonfat Dry Milk Brown Sugar Potato Flour Yeast Guar Gum Salt
Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Peanut Free
- Non GMO
- Vital Clean
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
- Nut Free
- Sesame Free
- Hellfish Free
- Soy Free
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 105 MGM |
| Total Carbohydrate | 11 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Aleia's
Aleia's Plain Bread Crumbs - 13 Ounces
Net Wt 0.89 lb
$8.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Filtered Water White Rice Flour Brown Rice Flour Eggs Corn Starch Tapioca Flour Canola Oil Nonfat Dry Milk Brown Sugar Potato Flour Yeast Guar Gum Salt
Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Peanut Free
- Non GMO
- Vital Clean
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
- Nut Free
- Sesame Free
- Hellfish Free
- Soy Free
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 105 MGM |
| Total Carbohydrate | 11 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |