Claims
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 30 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 8 % |
McCanns
McCanns Imported Quick Cooking Rolled Oats - 16 Ounces
Net Wt 17.6 oz
$7.03 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 30 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 8 % |