Ingredients
Enriched Macaroni Product (Wheat Flour, Glyceryl Monostearate, Niacin, Ferrous Sulfate [Iron], Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Whey Milk Canola Oil Milk Protein Concentrate Sodium Phosphate Salt Whey Protein Concentrate Contains Less than 2% of Lactic Acid Sodium Alginate Sorbic Acid as a Preservative Milk Fat Oleoresin Paprika [Color] Cheese Culture Enzymes Natural Flavor Annatto Extract (Color]) Modified Food Starch Maltodextrin Acetylated Monoglycerides Salt Medium Chain Triglycerides
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 690 mg |
| Total Carbohydrate | 30 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 10 % |
Kraft Macaroni & Cheese, Dinner, Deluxe, Original, 4 Pack - 9.56oz
Ingredients
Enriched Macaroni Product (Wheat Flour, Glyceryl Monostearate, Niacin, Ferrous Sulfate [Iron], Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid), Whey Milk Canola Oil Milk Protein Concentrate Sodium Phosphate Salt Whey Protein Concentrate Contains Less than 2% of Lactic Acid Sodium Alginate Sorbic Acid as a Preservative Milk Fat Oleoresin Paprika [Color] Cheese Culture Enzymes Natural Flavor Annatto Extract (Color]) Modified Food Starch Maltodextrin Acetylated Monoglycerides Salt Medium Chain Triglycerides
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 690 mg |
| Total Carbohydrate | 30 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 10 % |