Ingredients
Water, Pea Protein, Expeller Pressed Canola Oil, Modified Corn Starch, Modified Cellulose, Yeast Extract, Virgin Coconut Oil, Sea Salt, Natural Flavor, Beet Powder (Color), Ascorbic Acid (to Promote Color Retention), Onion Extract, Onion Powder, Garlic Powder.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
- Soy Free
550 Calories Per Serving*
| Total Fat | 34 GRM |
| Saturated Fat | 10 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 9 g |
| Monounsaturated Fat | 18 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 780 MGM |
| Total Carbohydrate | 13 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 39 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 45 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Water, Pea Protein, Expeller Pressed Canola Oil, Modified Corn Starch, Modified Cellulose, Yeast Extract, Virgin Coconut Oil, Sea Salt, Natural Flavor, Beet Powder (Color), Ascorbic Acid (to Promote Color Retention), Onion Extract, Onion Powder, Garlic Powder.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
- Soy Free
550 Calories Per Serving*
| Total Fat | 34 GRM |
| Saturated Fat | 10 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 9 g |
| Monounsaturated Fat | 18 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 780 MGM |
| Total Carbohydrate | 13 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 39 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 45 % |