Ingredients
Cooked Enriched Macaroni Product (Water, Durum Wheat Semolina [Enriched with Niacin, Ferrous Sulfate, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid]), Water, Half and Half (Milk, Cream), Broccoli, Low Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese (Cheese [Cultured Pasteurized Part-Skim Milk, Salt, Enzymes], Modified Food Starch), Less than 2% of White Cheddar Cheese (Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes), Parmesan Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Modified Food Starch, Cheese Flavor (Parmesan Cheese [Pasteurized Milk, Cultures, Salt, Enzymes], Water, Salt, Disodium Phosphate, Sodium Citrate), Salt, Romano Cheese (Cow's Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Canola Oil, Xanthan Gum, Yeast Extract, Spice.
Claims
- Only Naturally Sweetened
250 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 670 mg |
| Total Carbohydrate | 35 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 8 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 6 % |
Michelinas Lasagna, Alfredo, with Broccoli & Mozzarella - 8.5 Ounces
Ingredients
Cooked Enriched Macaroni Product (Water, Durum Wheat Semolina [Enriched with Niacin, Ferrous Sulfate, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid]), Water, Half and Half (Milk, Cream), Broccoli, Low Moisture Part-Skim Mozzarella Cheese (Cheese [Cultured Pasteurized Part-Skim Milk, Salt, Enzymes], Modified Food Starch), Less than 2% of White Cheddar Cheese (Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes), Parmesan Cheese (Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Modified Food Starch, Cheese Flavor (Parmesan Cheese [Pasteurized Milk, Cultures, Salt, Enzymes], Water, Salt, Disodium Phosphate, Sodium Citrate), Salt, Romano Cheese (Cow's Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Canola Oil, Xanthan Gum, Yeast Extract, Spice.
Claims
- Only Naturally Sweetened
250 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 670 mg |
| Total Carbohydrate | 35 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 8 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 6 % |