Ingredients
Unbleached Enriched Wheat Flour (Flour, Ferrous Sulfate, Niacin, Thiamin, Riboflavin, Folic Acid), Nonfat Milk, Raisins, Reconstituted Potatoes (from Potato Flour), Yeast, Sugar, Wheat Gluten, Sunflower Oil, contains 2 percent or less of each of the following: Salt, Butter, Cinnamon, Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides and Diglycerides), Monocalcium Phosphate, Calcium Propionate (a preservative), Guar Gum, Ascorbic Acid, Datem, Calcium Sulfate, Enzymes, Turmeric Color, Annatto Color, Sesame Seeds.
Claims
- Kosher
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 80 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |
Ingredients
Unbleached Enriched Wheat Flour (Flour, Ferrous Sulfate, Niacin, Thiamin, Riboflavin, Folic Acid), Nonfat Milk, Raisins, Reconstituted Potatoes (from Potato Flour), Yeast, Sugar, Wheat Gluten, Sunflower Oil, contains 2 percent or less of each of the following: Salt, Butter, Cinnamon, Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Monoglycerides and Diglycerides), Monocalcium Phosphate, Calcium Propionate (a preservative), Guar Gum, Ascorbic Acid, Datem, Calcium Sulfate, Enzymes, Turmeric Color, Annatto Color, Sesame Seeds.
Claims
- Kosher
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 80 MGM |
| Total Carbohydrate | 17 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |