Ingredients
Potatoes, Cottonseed Oil, Salt.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 6 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 90 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
SNAP
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Potatoes, Cottonseed Oil, Salt.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 6 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 90 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |