Ingredients
Rice, Sugar, Partially Hydrogenated Vegetable Oil (Coconut and Palm Kernel), Cocoa (Processed with Alkali), Corn Syrup, Salt, Caramel Color, Natural and Artificial Flavor, Niacin (Niacinamide), Vitamin A Palmitate, Reduced Iron, Zinc (Zinc Oxide), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin D, Vitamin B1 (Thiamin Mononitrate), Vitamin B12, Folate (Folic Acid), Wheat Starch.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 37 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 18 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 20 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 30 % |
Ingredients
Rice, Sugar, Partially Hydrogenated Vegetable Oil (Coconut and Palm Kernel), Cocoa (Processed with Alkali), Corn Syrup, Salt, Caramel Color, Natural and Artificial Flavor, Niacin (Niacinamide), Vitamin A Palmitate, Reduced Iron, Zinc (Zinc Oxide), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin D, Vitamin B1 (Thiamin Mononitrate), Vitamin B12, Folate (Folic Acid), Wheat Starch.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 240 MGM |
| Total Carbohydrate | 37 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 18 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 20 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 30 % |