Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Unsweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
- Natural
25 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 55 MGM |
| Total Carbohydrate | 3 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Orville Redenbacher's
Orville Redenbacher's Gourmet Movie Theater Butter Popping Corn - 6 x 3.29 Ounces
Net Wt 1.47 lb
$6.29 each
SNAP
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Whole Grain Popping Corn, Palm Oil, Salt, Butter, Color Added (Annatto, Turmeric, Paprika), Natural Flavor, Mixed Tocopherols (Vitamin E for Freshness).
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Unsweetened
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
- Natural
25 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 55 MGM |
| Total Carbohydrate | 3 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |