Ingredients
Black Sesame Seeds
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 8 g |
| Dietary Fiber | 4 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 25 % |
SNAP
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Black Sesame Seeds
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 8 g |
| Dietary Fiber | 4 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 25 % |