Ingredients
Sugar Matzo Meal (Passover Wheat Flour & Water) Brown Sugar Potato Starch Cottonseed Oil Monocalcium Phosphate Sodium Bicarbonate Honey Natural Cocoa Caramel Color Salt Xanthan Gum Natural Flavor
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 250 mg |
| Total Carbohydrate | 35 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 20 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 0 % |
Sorry, this item is temporarily unavailable.
Ingredients
Sugar Matzo Meal (Passover Wheat Flour & Water) Brown Sugar Potato Starch Cottonseed Oil Monocalcium Phosphate Sodium Bicarbonate Honey Natural Cocoa Caramel Color Salt Xanthan Gum Natural Flavor
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 250 mg |
| Total Carbohydrate | 35 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 20 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 0 % |