Ingredients
Hazelnuts (Filberts).
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 18 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 14 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 4 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 6 % |
Flanigan Farms
Flanigan Farms Hazelnuts, Unsalted - 2.5 Ounces
Net Wt 0.17 lb
$3.99 each
SNAP
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Hazelnuts (Filberts).
Ingredients
Hazelnuts (Filberts).
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 18 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 14 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 4 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 6 % |