Ingredients
Batter: Water, Enriched Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Enriched Degermed Yellow Corn Meal (Yellow Corn Meal, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Yellow Corn Flour, Soy Flour, Contains 2% or Less of the Following: Leavening (Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate), Salt, Soybean Oil, Egg Yolk, Potato Flour, Whey, Dried Honey, Modified Corn Starch, Wheat Starch, Dextrose, Natural and Artificial Flavor. Frankfurter: Beef, Water, Corn Syrup, Salt, Contains 2% or Less of the Following: Potassium Lactate, Sodium Diacetate, Flavorings, Sodium Phosphates, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite. Fried in Vegetable Oil.
Claims
- No Artificial Colors
- Only Naturally Sweetened
250 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 540 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Bar S Corn Dogs, Beef, Jumbo - 24 Ounces
Ingredients
Batter: Water, Enriched Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Sugar, Enriched Degermed Yellow Corn Meal (Yellow Corn Meal, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Yellow Corn Flour, Soy Flour, Contains 2% or Less of the Following: Leavening (Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate), Salt, Soybean Oil, Egg Yolk, Potato Flour, Whey, Dried Honey, Modified Corn Starch, Wheat Starch, Dextrose, Natural and Artificial Flavor. Frankfurter: Beef, Water, Corn Syrup, Salt, Contains 2% or Less of the Following: Potassium Lactate, Sodium Diacetate, Flavorings, Sodium Phosphates, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite. Fried in Vegetable Oil.
Claims
- No Artificial Colors
- Only Naturally Sweetened
250 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 540 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |