Ingredients
Organic Flaxseeds Organic Coconut Organic Chia Seeds Organic Pumpkin Spice Blend (Organic Cinnamon, Organic Pumpkin Seed Powder, Organic Ginger, Organic Nutmeg, Organic Allspice, and Organic Cloves) and Organic Quinoa
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Super Foods Core
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Certified Organic
Barleans
Barleans Digestive Blend - 12 Ounces
Net Wt 0.81 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Organic Flaxseeds Organic Coconut Organic Chia Seeds Organic Pumpkin Spice Blend (Organic Cinnamon, Organic Pumpkin Seed Powder, Organic Ginger, Organic Nutmeg, Organic Allspice, and Organic Cloves) and Organic Quinoa
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Super Foods Core
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |