Ingredients
Whole Grain Oats, Semi-Sweet Chocolate Chunks*â (Dried Cane Syrup*, Chocolate Liquor*, Cocoa Butter*, Soy Lecithin*, Vanilla Extract*, Milk), Invert Cane Syrup, Rice Crisps (Rice Flour, Cane Sugar, Salt), Cashew Butter, Expeller Pressed Sunflower Oil, Cashews, Pepitas, Whole Oat Flour, Brown Rice Syrup, Dried Cane Syrup, Sea Salt, Ginger, Rosemary Extract for Freshness. *Organic. â Fair Trade Certified⢠by Fair Trade USA.
Claims
- Gluten Free
- Good Source Of Fiber
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 85 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Bear Naked Cacao & Cashew Butter Granola - 11 Ounces
National shipping available
Ships Mon-Wed via 2-Day or faster.
Order by 12am (EST) for Next Day Shipping.
Ingredients
Whole Grain Oats, Semi-Sweet Chocolate Chunks*â (Dried Cane Syrup*, Chocolate Liquor*, Cocoa Butter*, Soy Lecithin*, Vanilla Extract*, Milk), Invert Cane Syrup, Rice Crisps (Rice Flour, Cane Sugar, Salt), Cashew Butter, Expeller Pressed Sunflower Oil, Cashews, Pepitas, Whole Oat Flour, Brown Rice Syrup, Dried Cane Syrup, Sea Salt, Ginger, Rosemary Extract for Freshness. *Organic. â Fair Trade Certified⢠by Fair Trade USA.
Claims
- Gluten Free
- Good Source Of Fiber
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 85 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |