Ingredients
Peanuts, Sugar, Cocoa and Salt (Contains Peanuts).
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Total Carbohydrate | 8 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 5 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Better Body Foods
Better Body Foods PBfit, Chocolate - 8 Ounces
Net Wt 0.61 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Peanuts, Sugar, Cocoa and Salt (Contains Peanuts).
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Total Carbohydrate | 8 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 5 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |