With a pleasantly mild and flavorful taste, Boar's Head® Honey Smoked Turkey Breast is lightly smoked and hand coated in golden honey for a delicately smoky, subtly sweet flavor in every slice.
Turkey Breast, Water, Salt, Sugar, Sodium Phosphate, Dextrose.
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 25 MGM |
| Sodium | 420 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 12 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
With a pleasantly mild and flavorful taste, Boar's Head® Honey Smoked Turkey Breast is lightly smoked and hand coated in golden honey for a delicately smoky, subtly sweet flavor in every slice.
Turkey Breast, Water, Salt, Sugar, Sodium Phosphate, Dextrose.
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 25 MGM |
| Sodium | 420 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 12 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
We believe that building a strong community is about more than
just the bottom line.
We strive to make a positive impact in the communities we
serve.