Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 [Thiamin Mononitrate], Vitamin B2 [Riboflavin], Folic Acid), Vegetable Oil (Soybean and Palm Oil with TBHQ for Freshness), Cheese Made with Skim Milk (Skim Milk, Whey Protein, Cheese Cultures, Enzymes, Annatto Extract for Color), Salt, Contains 2% or Less of Paprika, Red Bell Pepper, Dextrose, Yeast, Onion Powder, Tomato Powder, Sodium Diacetate, Garlic Powder, Tabasco Brand Green Pepper Sauce (Jalapeno Pepper, Water, Distilled Vinegar, Salt, Corn Starch), Tabasco Brand Dry Red Flavoring (Red Pepper, Distilled Vinegar, Salt), Spices, Citric Acid, Vinegar Solids, Paprika Extract Color, Red Pepper, Natural and Artificial Flavor, Disodium Guanylate, Disodium Inosinate, Soy Lecithin.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 210 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Cheez-It Baked Snack Crackers, Hot & Spicy - 7 Ounces
Ingredients
Enriched Flour (Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Vitamin B1 [Thiamin Mononitrate], Vitamin B2 [Riboflavin], Folic Acid), Vegetable Oil (Soybean and Palm Oil with TBHQ for Freshness), Cheese Made with Skim Milk (Skim Milk, Whey Protein, Cheese Cultures, Enzymes, Annatto Extract for Color), Salt, Contains 2% or Less of Paprika, Red Bell Pepper, Dextrose, Yeast, Onion Powder, Tomato Powder, Sodium Diacetate, Garlic Powder, Tabasco Brand Green Pepper Sauce (Jalapeno Pepper, Water, Distilled Vinegar, Salt, Corn Starch), Tabasco Brand Dry Red Flavoring (Red Pepper, Distilled Vinegar, Salt), Spices, Citric Acid, Vinegar Solids, Paprika Extract Color, Red Pepper, Natural and Artificial Flavor, Disodium Guanylate, Disodium Inosinate, Soy Lecithin.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 210 MGM |
| Total Carbohydrate | 19 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |