Ingredients
Enriched Flour (Bleached Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid) Water, Soybean Oil, Salt, Sodium Bicarbonate, Mono & Diglycerides, Sodium Aluminum Phosphate, Sodium Aluminum Sulfate, Fumaric Acid, Potassium Sorbate, Corn Starch, Soy Flour, Sodium Propionate, Calcium Sulfate, Monocalcium Phosphate, Guar Gum, Cellulose Gum, Arabic Gum, Sorbic Acid, L-Cysteine.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 330 mg |
| Total Carbohydrate | 30 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Chi Chis Tortillas, Flour, Burrito Style - 8 Ounces
Ingredients
Enriched Flour (Bleached Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid) Water, Soybean Oil, Salt, Sodium Bicarbonate, Mono & Diglycerides, Sodium Aluminum Phosphate, Sodium Aluminum Sulfate, Fumaric Acid, Potassium Sorbate, Corn Starch, Soy Flour, Sodium Propionate, Calcium Sulfate, Monocalcium Phosphate, Guar Gum, Cellulose Gum, Arabic Gum, Sorbic Acid, L-Cysteine.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 330 mg |
| Total Carbohydrate | 30 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |